Anna Bieliz

Dyrektorka Programowa

Animatorka i menadżerka kultury, absolwentka kilku mniej i bardziej ciekawych kierunków na Uniwersytecie Wrocławskim. Na co dzień liderka ogólnomiejskiego programu Mikrogranty Wrocławskiego Instytutu Kultury. MIASTOmovie współtworzy od 2014 roku. Zaangażowana w liczne lokalne projekty społeczne o charakterze animacyjnym, edukacyjnym, kulturotwórczym. Zwolenniczka „Wrocławia osiedlowego”, otwarta na wszelką współpracę międzysektorową.

Najbardziej lubi duże miasta, zwłaszcza te zaplanowane „po niemiecku”, z rowerowymi autostradami, na których może skupić się na patrzeniu na mijane budynki, a nie uważać na innych członków i członkinie ruchu.

Nie lubi wysokich krawężników, słabej jakości i nieciekawej w detalu deweloperki oraz zbyt mocno sfotoszopowanych zdjęć architektury.

Julia Bartosz

Dyrektorka Organizacyjna

Producentka i koordynatorka wydarzeń filmowych, absolwentka kulturoznawstwa i psychogerontologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Członkini Zarządu Wrocławskiej Fundacji Filmowej, z którą związała się w 2014 r., współorganizując m.in. pierwszą edycję Festiwalu Filmów o Mieście i Architekturze MIASTOmovie. Od 2015 r. jest związana ze stowarzyszeniem Regime, współpracuje również m.in. z festiwalem Millennium Docs Against Gravity we Wrocławiu.

Lubi wszystkie odcienie szarości, chłód z kratek przy piwnicach kamienic w czasie lata, chropowate powierzchnie, szerokie parapety i wąskie ulice.

Nie lubi dominującej bieli, niskich sufitów, tablic informacyjnych i symetrii.

Kuba Żary

Rzecznik prasowy

Dziennikarz kulturalny, kurator działań artystycznych, specjalista ds. komunikacji. Redaktor naczelny „Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego”, stały współpracownik magazynu „Contemporary Lynx”. Kurator wystaw i projektów artystycznych poświęconych w szczególności przestrzeni miejskiej i zapisanych w niej kwestiom tożsamościowym. Członek rady programowej Festiwalu Filmów o Mieście i Architekturze MIASTOmovie oraz rady artystycznej Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Kierownik komunikacji i promocji Wrocławskiego Instytutu Kultury, rzecznik licznych wydarzeń kulturalnych. Wieloletni radiowiec.

Lubi szlachetne materiały, plastykę architektoniczną, przemyślane liternictwo. Architekturę głośną, pełną przepychu i teatralnej ekspresji, ale i subtelną, elegancką, nieostentacyjną.

Nie lubi: przeskalowanych projektów, ciasnych metraży, fetyszyzacji autentyzmu, kostki Bauma i aneksów kuchennych.

Lech Moliński

Obieg kopii

Animator kultury, organizator wydarzeń kulturalnych, okazjonalnie dziennikarz, współzałożyciel i prezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej. W MIASTOmovie obecny od narodzin projektu, w fundacji angażuje się w większość działań. W lipcu 2022 roku na rynku pojawiła się nakładem Wydawnictwa Warstwy książka „Nikt nie woła, każdy pamięta. Filmowy Dolny Śląsk”, którą stworzył razem z Jerzym Wypychem.

Najbardziej lubi siedzieć w letnie wieczory na schodach lub krawężnikach, doświadczać klimatu prowincji o miejskim charakterze, szusować po malowniczych trasach rowerowych w mieście i w naturze, a także przebywać w sąsiedztwie prostej, ale estetycznej i funkcjonalnej architektury przedwojennego modernizmu w rodzaju Sępolna czy Księża Małego.

Nie lubi miasta bez przestrzeni wspólnych i nudnych, zaprojektowanych dla samochodów ulic.

Aleksandra Strączek

Rada Programowa

Projektantka produktów cyfrowych, absolwentka MISH na Uniwersytecie Wrocławskim (kulturoznawstwo i projektowanie komunikacji), studiowała też nowe media w Amsterdamie i zrównoważony rozwój w Uppsali. Z Wrocławską Fundacją Filmową związana od 2016 roku.

Lubi materiały, które nabierają charakteru z czasem, duże okna, miękkie tkaniny i ciepłe światło wieczorem.

Nie lubi kształtów, które udają coś, czym nie są, styropianowej panierki, fototapet i parkingów z nisko zawieszonymi sufitami.

Weronika Sowińska

Tłumaczenia audiowizualne

Studiowała Kulturę i Praktykę Tekstu: Twórcze pisanie i edytorstwo oraz Filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się tłumaczeniami audiowizualnymi, redakcją napisów filmowych oraz produkcją wydarzeń kulturalnych. Przy napisach współpracowała m.in. z Disneyem, Short Waves Festivalem, HerDOCS, Tongariro oraz Outfilm. Związana z Wrocławską Fundacją Filmową. Zaangażowana w produkcję Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM, gdzie koordynuje Konkursy „Okiem Młodych” oraz wydarzenia towarzyszące. Dyrektorka Festiwalu Niskich Lotów.

Lubi nocny gwar miasta, knajpy wychodzące na ulicę i zacienione ścieżki rowerowe, po których przemyka swoją szybką Ukrainą.

Nie lubi letniego żaru rozgrzanego betonu i klockowatej architektury nowej deweloperki.

Aleksandra Poźniak

Koordynacja Open Call

Absolwentka wrocławskiego kulturoznawstwa, przez chwilę bibliotekarka, obecnie związana z Wydawnictwem UWr, w przyszłości może korektorka. W MIASTOmovie działa od 2020 roku. Rodzona mieszkanka Trójmiasta, od 4 lat we Wrocławiu. Uwielbia poznawać nowe miejsca i być w ruchu, równie mocno co codzienność w wersji slow.

Lubi solpolowe kolory, dziką zieleń w mieście i szerokie przestrzenie między wysokimi budynkami.

Nie lubi urywających się ścieżek rowerowych i smutnych rewitalizacji w stylu rynku w Kutnie.

Janek Chrzan

Social Media, Klub Festiwalowy, Strona Internetowa

Absolwent communication design na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie student etnologii i antropologii kulturowej. Na co dzień związany z Fundacją na Rzecz Studiów Europejskich, w której zajmuje się konsultacjami społecznymi i innymi formami partycypacji. Koordynował i promował projekty społeczno-kulturalne m.in. dla Strefy Kultury Wrocław, współtwórca przestrzeni klubowej Uczulenie pod wrocławskim nasypem. Z Wrocławską Fundacją Filmową i MIASTOmovie związany od 2020 roku.

Najbardziej lubi miejsca łączące potrzeby wszystkich użytkowników i użytkowniczek, komunikację publiczną stanowiącą alternatywę dla samochodu, wieczorny gwar przed lokalami pełnymi ludzi i architekturę wykraczającą poza antropocentryzm.

Nie lubi powtarzania błędnych rozwiązań w projektowaniu przestrzeni i uciekania od ciekawego i nowego w stronę byle-jakiego.

Jerzy Wypych

Fotograf

Fotograf, twórca wideo oraz projektant. Związany z Wrocławską Fundacją Filmową oraz TIFF Collective, z którymi ściśle współpracuje od 2016 roku. Docenia dobrze zaprojektowane miasto, a jeszcze bardziej cieszą go odpowiedzialnie zaprojektowane tereny zielone i podwórka. Pracuje nad projektami fotograficznymi dotykającymi zagadnień etnografii wizualnej i relacji przestrzennych.

Najbardziej lubi nieprzekombinowane tereny zielone, drewno i naturalne materiały w architekturze, kamienice z dużymi oknami i cegły.

Nie lubi styropianu, kredytów na mieszkania, ludzi nie potrafiących parkować samochodami w mieście i niekompetentnych konserwatorów zabytków.