Znamy wyniki naboru OPEN CALL na MIASTOmovie 10: Kwestia gustu!

Znamy wyniki open calla! Do programu 10. edycji MIASTOmovie festiwalu włączone zostanie wydarzenie będące połączeniem propozycji zgłoszonych przez Kalinę Zatorską znaną z projektu kontrowersy i Natalię Wielebską z gdyńskiego Traffic Design.

Oryginał a interpretacja – o taktykach radzenia sobie z szyldami lat 90. i 00.

Kalina zaproponowała rozmowę na temat estetyki reklamy z przełomu lat 90. i 00. i profesji dekoratora sklepowego w oparciu o zebraną przez nią kolekcję wywieszek sklepowych DH Społem Południe, a Natalia chciała poruszyć kwestię redesignu elewacji, witryn i szyldów na przykładzie projektów zrealizowanych przez Traffic Design. Biorąc pod uwagę korespondującą ze sobą tematykę obu zgłoszeń przy jednoczesnej odmienności perspektyw, nasza festiwalowa komisja doszła do wniosku, że ich zestawienie pozwoli na zniuansowanie podejmowanych wątków i będzie punktem wyjścia do ciekawej dyskusji.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, a zwyciężczyniom gratulujemy. Nie możemy doczekać się współpracy!

Szczegółowy protokół z obrad komisji

 

Open call na MIASTOmovie Kwestia Gustu

O OPEN CALL na MIASTOmovie 10: Kwestia gustu:

Do 31 lipca czekaliśmy na propozycje wydarzenia (spotkania, wykładu, prezentacji, warsztatu) nawiązującego do tegorocznego tematu edycji KWESTIA GUSTU, a równocześnie wpisującego się w wątek przewodni jednego z festiwalowych dni, którym jest estetyka lat 90. i 00. Interesować nas będzie wizualność, fizyczność architektury i emocje towarzyszące jej odbiorowi. Przyjrzymy się czynnikom determinującym formę budynków oraz opozycji ładne-brzydkie, mocno obecnej w dyskusji o dziedzictwie tego okresu.

Szukaliśmy nowych głosów, ciekawych tematów i formy. Zależało nam na tym, żeby wydarzenie włączało do udziału zarówno naszą dotychczasową festiwalową publiczność, jak i osoby luźno zainteresowane estetyką przestrzeni powstałej w latach około milenijnych.

Wybrany pomysł trafił do sobotniego programu MIASTOmovie, dopełniając przewidziane na ten dzień spacer, dwa pokazy filmowe oraz dyskusje i spotkania. Miejsce realizacji wybierzemy wspólnie spośród podsuniętych przez nas propozycji.

Autorowi/autorce zwycięskiego konceptu zagwarantowaliśmy wynagrodzenie oraz wsparcie promocyjne i dokumentację fotograficzną wydarzenia. Osobom spoza Wrocławia zapewniamy również nocleg i zwrot kosztów dojazdu.

Regulamin Open Calla