Sobota – 01.10, 21:20, Kino Nowe Horyzonty

Podczas wyjątkowego spotkania z jedyną na tegorocznej edycji MIASTOmovie fabułą, będzie z nami Podcastex, czyli Bartek Przybyszewski i Mateusz Witkowski, para najbardziej najntisowo-milenijnych podkasterów w Polsce. Po pokazie skomentują komedię, biorąc pod lupę nowe, charakterystyczne dla okresu przełomu zjawiska.

Nagrany na żywo, z udziałem festiwalowej publiczności, kolejny odcinek podkastu poświęcony zostanie przejaskrawionej dychotomii dwóch perspektyw dostępnych dla kobiety lat 90. – „zwykłego życia” uwięzionej w M3 z rodziną u boku i „luksusowej kariery” niezależnej, pomieszkującej w hotelach i przesiadującej u kosmetyczek.

Jakie nastroje tamtych lat i jakie nadciągające z zachodu zjawiska ukazane zostały w pełnym metrażu Załuskiego? Co budziło wówczas niepokój, a co zaciekawienie wśród kształtującego się w nowych realiach społeczeństwa? Rozmowa Przybyszewskiego z Witkowskim na pewno pomoże nam lepiej zrozumieć nastroje panujące we wciąż bliskich, ale dziś oglądanych jednak z wieloma wyrazami niedowierzania, latach przełomu.

Rozmowa towarzyszyć będzie projekcji filmu „Komedia małżeńska”.

Wstęp wolny.