Pilaster, herma i dom z papieru – polsko-ukraińskie warsztaty architektoniczno-edukacyjne dla dorosłych

Sobota – 24.09, 11:00-13:00, Przejście Dialogu, ul. Świdnicka 19

Warsztaty kreatywno-edukacyjne, na których historyczka sztuki Aleksandra Podlejska opowie o elementach i dekoracjach tworzących architekturę na przestrzeni epok. Uczestnicy_czki dowiedzą się, czym są m.in tytułowy pilaster i herma, a także spróbują wspólnie przyjrzeć się wrocławskim budynkom (tym z dawnych lat, ale też powojennym i całkiem współczesnym), rozpoznać je i odnaleźć na nich opisywane podczas warsztatów elementy.

Prowadzenie: Aleksandra Podlejska
Tłumaczenie na język ukraiński

Pub Quiz: Architektura Milenium

Czwartek – 29.09, 22:00, Czuła Jest Noc, ul. Kolejowa 8a

W czwartkowy wieczór zapraszamy do wspólnej, pozakinowej zabawy pod dyktando architektury. Duet Michał Duda i Lech Moliński zaserwuje serię pytań związanych z architekturą lat 00.

Prowadzący: Michał Duda i Lech Moliński

Koncert: Pablo Frizzi

Piątek – 30.09, 22:30, Czuła Jest Noc, ul. Kolejowa 8

Tradycją MIASTOmovie są występy najciekawszych twórców i twórczyń wrocławskiej sceny muzycznej. Nie inaczej będzie w tym roku – w Klubie Festiwalowym zagra Pablo Frizzi.

Zakręcona, zakręcona – impreza z przełomu milenium

Sobota – 01.10, 22:30, Czuła Jest Noc, ul. Kolejowa 8

Zwieńczeniem milenijnej soboty na MIASTOmovie będzie impreza rodem z lat 1997-2005. Przypomnimy Wam hity gwiazd z plakatów Bravo Girl, sprawdzimy co działo się 20 lat temu w elektronice i pobujamy się do R’n’B ze złotej ery tego gatunku.

Pokaz filmów „Urban view”

Niedziela – 02.10, 13:00, Dom Studencki Base Camp, ul. Sienkiewicza 22

Konkurs Urban View to jedno z wydarzeń poznańskiego festiwalu Short Waves. Biorą w nim udział krótkie metraże z całego świata, poświęconego architekturze, zagadnieniom związanym z designem i przestrzenią miejską. We Wrocławiu zobaczymy najlepsze tytułu z tego konkursu, nawiązujące do tegorocznego hasła MIASTOmovie.